30/01/2017 Urodziny Króla Rolanda - dzień 1

     Uroczystości królewskich urodzin huczały i trzęsły całym pałacem. Hordy śpiewaków, tancerzy i biesiadników przewalały się po zamkowych korytarzach, grożąc strażnikom zadeptaniem. Król Roland zaś, jako że nigdy nie przepadał za przesadą w świętowaniu, oddał się zadumie, snując się po najwyższych piętrach wieży obserwacyjnej. Mógł stąd dostrzec większość zakątków swego królestwa. Oparł się ostrożnie o wiekową balustradę balkonu i zadumał się. W jego wspomnieniach zagrał szum morza, a pod dziecięcymi stopami młodego księcia zachrzęścił piasek plaży. Pamiętał ten dzień jakby to było wczoraj - urzeczony opowieściami o zamorskich krainach i przeraźliwie znudzony dworską etykietą pobiegł boso nad brzeg by zbudować tratwę, która zabrałaby go do baśniowych lądów skrytych za krzywizną horyzontu. Niestety... Podniecony zbliżającą się wyprawą zabrał z pałacu jedynie jeden gwóźdź, w związku z czym jego kariera szkutnika zakończyła się po zbiciu pierwszych dwóch desek. Może to i dobrze - pomyślał król z uśmiechem, zdążyłem już nieźle zmarznąć tego dnia... - Czar wspomnienia prysł, a uszy króla wypełniło dudniące z dołu "Sto lat, sto lat...".

Królewscy Poddani!

Rozpoczynamy tygodniowe obchody urodzin Króla oraz naszego serwera. Z tej okazji proponujemy Wam zabawę w zgadywanie wspomnień naszego Władcy. Zaczynając od dziś, aż do piątku codziennie będziemy Wam prezentować jedną historię z życia Rolanda oraz ilustrację, Waszym zaś zadaniem jest zgadnięcie w komentarzu pod tym ogłoszeniem, w jakiej krainie znajduje się to miejsce. Za każdą dobrą odpowiedź otrzymacie 5 insygni, dlatego prosimy o podawanie nicków postaci obok konkursowych odpowiedzi. Insygnia będą rozsyłane kolejnego dnia po godzinie 11 rano - zatem odpowiedzi udzielone po upływie 24 godzin od ogłoszenia zagadki, niestety nie będą nagrodzone.

Zwieńczeniem obchodów będzie Królewski Bal, który odbędzie się w najbliższą sobotę, podczas którego Król tradycyjnie obdaruje wszystkich swoich poddanych prezentem niespodzianką.

Niech żyje Król!

Zaloguj się
Wprowadź maila, a na Twoje konto zostanie wysłany link do zresetowania hasła
Nieprawidłowy adres e-mail Sprawdź swoją skrzynkę

Status serwerów
Serwer autoryzacji online
Chrobry II online

© 2019 1С Online Games ltd, Katauri Interactive, Cenega Spółka akcyjna Wszystkie prawa zastrzeżone.

Kreacja & wdrożenie: agencja interaktywna okinet

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu (dysku) użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki - Szczegóły Akceptuję